Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

Ćwiczenia "Zagubieni w akcji" - Podsumowanie

Ćwiczenia "Zagubieni w akcji" - Podsumowanie

W czwartek 21 marca, MASRowa ekipa z Ochoty w składzie SP5WIT – organizator - logowanie łączności, SP5EKE - łączność 145.500 FM, SQ5GLU i SQ5PE – praca na DMR, SP5SO – wsparcie,
przeprowadziła ćwiczenia pt. "Zagubieni w akcji". Celem przeprowadzenia ćwiczeń była próba namierzenia przez korespondentów lokalizacji stacji terenowej. Ćwiczenia miały charakter dynamicznej improwizacji i zostały zaanonsowane 12h przed rozpoczęciem.

Całość podsumowania oraz link do galerii dostępne są w części "Czytaj Więcej".

SR5WLK znów nadaje

SprzętOd dziś, dzięki poświęceniu Tomasza SQ5T oraz kolegów SP5GDX, SP5OSP, SP5ME, SP5WA, SQ5PE, SP5WIT, SP5RE i wielu innych w OT-37 PZK został uruchomiony węzeł WINLINK. Planowane działanie 24/7. Zasilanie awaryjne na pokładzie.
Szczegóły w najbliższym czasie. Przez ostatni miesiąc z kawałkiem :-) cała skrzynia ze sprzętem przechodziła modernizację, a na dachu OT trwały prace. Wcześniej WL2K przechodził testy w lokalizacji terenowej.

QRG 80m. Stacja widnieje juz na liście Nodów WL2K.
Antena: Dipol 80m/60m NVIS
TRX: TS-480

Na świecie radioamatorzy nie raz pomagali w sytuacjach kryzysowych

NewsyInterwencja dziennikarza Radia Warszawa pomocą w naszych negocjacjach z Wojewodą Mazowieckim i Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Na stronie radia ukazały się również fragmenty wywiadu z Kol. Maciejem Muszalskim - Koordynatorem Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej - MASR.

Koordynator ds. ćwiczeń - SQ5GRP

Kolega Paweł SQ5GRP został koordynatorem ds. ćwiczeń. Będzie on zbierał Wasze pomysły, porządkował, dopracowywał z członkami MASR i pilnował realizacji.

Ogromnie dziękujemy Pawłowi za podjęcie się tego zadania. Liczymy,że dzięki temu Wasze pomysły nie będą uciekały, a ćwiczenia będą realizowane w sposób poprawiający zadowolenie personelu MASR :)

Koordynatorzy MASR
SQ5EBM, SQ5AM, SP5RE

Balon z Marek

Dziś nie tylko o "kryzysie". Dziś zachęcamy do zapoznania się z działalnością SP5WWL i Grzegorza Sprysaka SP5MGS oraz ich podopiecznych.

Uczniowie z Katolickich Szkół im. ks Bronisława Markiewicza w Markach aktywnie działają na polu krótkofalarskim i wypuszczają w stratosferę dużo balonów badawczych. Współpracują z nami przy m.in. przy Pikniku w Celestynowie i innych akcjach. Z ich balonów nadawane są obrazki SSTV promujące naszą sieć i krótkofalarstwo. Nasi członkowie aktywnie wspierają młodych krótkofalowców i są obecni, odbierając telemetrię z balonów. Jest nam niezwykle miło,że możemy współpracować z taką młodzieżą.

Poniżej jest link do filmu z ostatniego startu balonu oraz wywiad z młodymi krótkofalowcami z w/w szkoły.

Link

SP5BQ - Koordynator POWIATU SIEDLECKIEGO

Moi drodzy,

z dniem dzisiejszym Kolega SP5BQ został koordynatorem powiatowym na powiat siedlecki. Jest tam parę stacji do ogarnięcia i potencjał. Kolega Wojtek jest aktywny podczas ćwiczeń i wspiera nas w działaniach na KF, wraz kolegami z Siedlec i klubu SO5ZGO (nasz partner klubowy).

Kolega Wojtek będzie koordynował działania lokalne, kontakty z władzami lokalnymi i inicjatywy lokalne członków MASR w swoim powiecie - wszystko po uprzednim poinformowaniu kierownictwa MASR.

Stacje z obszaru omawianego powiatu proszone są o współpracę z SP5BQ.

Kolega Wojciech otrzyma ode mnie pismo w tej sprawie (via pocztę).

1% dla SP5MASR

1% dla SP5MASRMoi drodzy, mamy okres rozliczeń podatkowych. Jeśli będziecie chcieli przekazać 1% podatku dla MASR, to poniżej podaję KRS oraz opis.

KRS PZK: 0000088401
Cel: OT-37 SP5MASR

Pozdrawiam
Maciej SQ5EBM
Koordynator MASR

Krótkofalarstwo to styl życia - wywiad z SQ5PTZ

Obrazy SSTV odebrane z balonu stratosferycznego

Poniżej znajdują się obrazki z wypuszczonego balonu stratosferycznego który wystartował 13.01.2019 r. w ramach 27 Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy.
Balon wystartował z Grodziska Mazowieckiego dzięki ekipie w składzie: Anna SQ5WLA, Ewa SQ5WOW, Paweł SQ5BLK, Andrzej SQ5FBI, Krzysztof SQ5NWI, Marcin SQ5PGC, Rysiek SQ9MDD oraz młodsza część klubu SP5YAM. Organizacją lotu balonu zajęły się kluby SP5MASR, SP5WWL oraz SP5YAM.

Balon nadawał przez SSTV paczkę 10 obrazków SP5MASR, 1 zdjęcie wygrane w licytacji, 1 zdjęcie ekipy z Góry Kalwarii a także po 2 obrazki klubów SP5WWL oraz SP5YAM.Galeria dostępna jest tutaj

Więcej informacji w sprawozadniu z 27 Finału WOŚP Góra Kalwarii

MASR w Górze Kalwarii i 27 Finał WOŚP - sprawozdanie

13 stycznia 2019, na zaproszenie sztabu WOŚP w Górze Kalwarii, reprezentacja SP5MASR - Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej SP EmCom wzięła udział w 27 finale tej imprezy charytatywnej. Celem naszej wizyty było zademonstrowanie naszych umiejętności i sprzętu oraz przybliżenie dla lokalnej społeczności tematyki radiokomunikacji amatorskiej i łączności kryzysowej. Nasz udział zorganizował mieszkaniec Góry Kalwarii Marcin SP5UX, przy wsparciu kolegów: Ivo SQ5BIH, Bolek SQ5PE, Michał SP5OSP, Radek SQ5GLU, Bartek SP5EKE, a także dołączył i swoją pomocą służył Tomasz SQ2LID.

13 stycznia 12-18:00 WOŚP

NewsyKoleżanki i Koledzy, w najbliższą niedzielę MASR wystawia się podczas finału WOŚP w Górze Kalwarii. Będziemy aktywni od godziny 12 do 18 w pasmach 80/40m oraz 145.500 i postaramy się być też na przemienniku DMR i SR5WZ. W tym samym czasie część członków MASR, którzy działają w SP5POT będą aktywni z finału WOŚP na warszawskiej Pradze. Bardzo prosimy Was o aktywność radiową i zgłaszanie się na wywołania SP5MASR. W pierwszej fazie skupimy się raczej na 40m i 2m,ale warunki pokażą. Wychodzimy do ludzi, pokazujemy im czym jest krótkofalarstwo., rozmawiamy i promujemy EMCOM.

Pozdrawiamy
Kierownictwo MASR
Wygenerowano w sekund: 0.04