Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

III Mazowiecki Piknik Radiowy w Celestynowie

NewsyZapraszamy na III Mazowiecki Piknik Radiowy w Celestynowie.
Impreza jest otwarta podobnie do innych tego typu spotkań krótkofalowców takich jak np. w Kampinoskim Parku Narodowym czy Kozienicach, nie jest ona skierowana jedynie do krótkofalowców ale również do sympatyków wszelakich form radiołączności czy radiokomunikacji.

Termin: 13-10-2019r.Pożegnanie Lata na Pradze-Południe w Parku nad Balatonem

Newsy15 września wraz z klubem SP5POT na zaproszenie Urzędu Gminy Praga-Południe prezentowaliśmy łączność kryzysową mieszkańcom Pragi-Południe na pikniku "Pożegnanie Lata na Pradze-Południe w Parku nad Balatonem" Zdjęcia na naszym FP

Krótkofalowcy z SP EmCom pomagają harcerzom

BezpieczeństwoNa mocy zeszłorocznego porozumienia pomiędzy organizacjami harcerskimi a MSWiA wszystkie obozy harcerskie powinny mieć łączność radiową z najbliższą jednostką PSP. Na ponad 1000 obozów PSP ma do dyspozycji ok. 300 radiostacji w większości ręcznych. Tutaj wsparciem mogą być i są krótkofalowcy. Jako, że nasza wiedza praktyczna dotycząca łączności jest na bardzo wysokim poziomie, nasi koledzy szkolą harcerzy i strażaków jak skutecznie zestawić łączność w trudnym terenie.


73 Adrian Matusik SQ5AM

Ćwiczenia "Energetyka"

Bezpieczeństwo5 lipca SP EMCOM PZK ogłosił nam nagłe ćwiczenia. Założenie: brak prądu w przedziale 18-19:00. Sprawdzenie szybkiego zestawienia łączności. Wielu z nas informacja złapała w trasie, w drodze do domu. W czasie około 15 min od otrzymania wiadomości obecne były następujące stacje, większość z zasilaniem awaryjnym:

SQ5RWN VIA WL2K
SO5AD PH+WL2K
SQ5IQY
SP5XVS (spoza MASR)
SQ5MBG
SQ5GLU
SQ5DRO
SP5EKE
SO5AD
SP5DLX
SQ5TK
SP5EKE
SQ5PE
SP5OSP
SQ5BIH
SQ7RF VIA DMR SP EMCOM SKC
SQ5WM
SQ7BRH - - Wsparcie i obsługa 80m /mobil.
SO5TC
SQ5AM - Wsparcie i pozniej Net Control
SQ5GRP
SP5OXF
SP5SO
SQ5T
SQ5MBG - Wsparcie
SQ5GLU - Wsparcie
SQ5EBM - Net Control SP5MASR
SP5ME

Wszystkie odebrane raporty były na bieżąco wysyłane Winlinkiem w Szwajcarii do SP EMCOM PZK. Na KF mieliśmy łączność z sieciami z SP2 i SP8. Na DMR z Siecią Skierniewicką, która została pozbawiona anten dalekosiężnych na pasmo 2m na budynku klubu.

MASR na pikniku Bezpieczne Wakacje

NewsySieć SP5MASR na Pikniku "Bezpieczne Wakacje" organizowanym razem z Biurem Bezpieczeństwa I Zarządzania Kryzysowego, Państwową Strażą Pożarną, Policją ,Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK), Grupą Ratownictwa PCK Warszawa, Jednostką Ratownictwa Specjalistycznego S12 prezentowała metody łączności kryzysowej na pikniku który odbył się na warszawskiej Agrykoli.


Dodatkowe zdjęcia znajdują się w części "Czytaj Więcej".

Rajd ZHP Radom i MASR

Rajd ZHP Radom i MASRW dniu 15.06.2019 roku odbył się rajd zorganizowany przez ZHP Radom. Rajd ZHP rozpoczynał się od Strzyżna do Świerże. Mazowiecka Amatorska Sieć Ratunkowa PZK wzięła udział w Rajdzie prezentując swoje rozwiązania łączności kryzysowej. Nasi członkowie Bartek SQ7BRH, Karol SQ7HIK oraz kolega Wojtek SQ7HGB z powiatu radomskiego zaprezentowali harcerzom sprzęt krótkofalarski oraz techniki wykorzystywane w krótkofalarstwie. Harcerze mogli również zmontować stanowisko radiowe oparte na Fotowoltanice.
Dziękujemy Harcerzom z Radomia za zaproszenie na Rajd i zaprezentowanie naszego hobby jakim jest krótkofalarstwo w łączności kryzysowej.

55. Harcerski Rajd Radomski

W najbliższy weekend nasi Koledzy z powiatu radomskiego będą obecni na 55. Harcerskim Rajdzie Radomskim. Zaprezentują swój sprzęt i będą wspierali harcerzy w ich działaniach. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia miejsca rozłożenia stacji i wsparcia ich działań.

Link

MASR na Spotkaniu w Kampinosie

RENEGADE – SAREX 19.

NewsySzanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

W dniu 28 maja w godzinach od 8.00 do 18.00 będzie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych w ramach ćwiczeń RENEGADE – SAREX 19.

Szczegóły w części czytaj więcej.

Wieczorno - nocne ćwiczenia "Anikar" - podsumowanie Kol. SQ5AM

Wieczorno - nocne ćwiczenia "Anikar" - podsumowanie Kol. SQ5AMNa piątkowe wieczorno-nocne ćwiczenia w hotelowym pokoju zainstalowaliśmy digi APRS w wersji walizkowej do tego antena SG-7900 na 5 metrowym maszcie w balkonu. Digi pokryło nam zasięgiem teren o promieniu ok. 10km do stacji ręcznych.


Całość podsumowania w formacie doc dostępna jest w części czytaj więcej.

Ćwiczenia krajowe "Anikar" - podsumowanie

Ćwiczenia krajowe "Anikar" - podsumowanieW dniach 5-6 kwietnia 2019, SP EMCOM PZK pod kierownictwem Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej PZK – MASR, zorganizował ćwiczenia „Anikar”. Miały one charakter ogólnokrajowy, natomiast główna ich część odbyła się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w ramach corocznych ćwiczeń ratowniczych Fundacji „Anikar” oraz innych grup ratowniczych. Ćwiczenia były prowadzone wspólnie z lokalnymi służbami i z faktyczną obecnością członków struktur SP EMCOM na miejscu.

Wygenerowano w sekund: 0.04