Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

MASR na Nocy Muzeów w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

NewsySzanowni Koledzy

Bardzo wam dziękuję za udział w majowej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na warszawskiej Sadybie.


Super, że byliście i pomogliście nam zarówno sprzętowo jak i swoimi umiejętnościami, wiedzą i siła fizyczną.
Pragnę zaznaczyć, że przy takich dość sporych przedsięwzięciach potrzeba nam jest osób o przeróżnych specjalnościach. Nie musisz być operatorem. Możesz uczestniczyć swoimi chęciami i dłońmi. Pomagać w rozstawieniu sprzętu, przykręcaniu śrubek itp.

Od godziny 16 do 23:40 przy namiocie rozstawionym przez zespół MASR ciągle było około 5-7 osób. Na pytania naszych gości odpowiadali członkowie sieci, jednocześnie uświadamiając i edukując. Nasze stanowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem. Ludzie interesowali się naszą działąlnościa Zapoznawani byli z możliwościami jakie daje Służba Radiokomunikacyjna Amatorska (w tym MASR). Jednocześnie bardzo pozytywne odczucia wiązały się z nową propozycją piktogramu którą chcemy wypromować i może wprowadzić na potrzeby kojarzenia krótkofalarstwa i łączności kryzysowej z korzyścią, którą obywatele mogą odnieść w sytuacji kryzysowej.

Rozstawione zostały 4 stanowiska UKF/KF - za dostarczone stacje bardzo dziękujemy kolegom SQ5EBM, SP5WIT, SQ5PE, SQ5GLU. Postawione zostały 3 maszty antenowe i jeden statyw :). Na nich zawisły: Multi Dipol Bolka, Multi Dipol Maćka , anteny do UKF w postaci X50 oraz Slim Jim i 770, oraz Yagi kolegi Radka.

Dziękujemy bardzo koledze SP5WIT za zapewnienie nam pożywienia - szczególnie tego ciepłego.

Wielu kolegów dziwi się,że "pchamy" się na takie imprezy... "przecież to nie ma nic wspólnego z łącznością kryzysową". I tu jest, drodzy koledzy błąd myślenia. To ma wiele wspólnego,gdyż
1. Testujemy współpracę w grupach
2. Testujemy nasz sprzęt
3. Testujemy rozstawianie sprzętu w terenie i to co nam jest potrzebne,a co zbyteczne.

I co niezmiernie istone:

4. WYCHODZIMY DO LUDZI! Ludzie muszą nas kojarzyć, muszą mieć świadomość,że jesteśmy z nimi i dla nich. Bez wsparcia społeczeństwa, bez zbudowania świadomości, przypomnienia społeczeństwu o naszym istnieniu - nie ma nas.
Esse est percipi.


Dziękujemy za udział i pozdrawiamy.

Kierownictwo MASR.


galeria noc muzeów 19-05-2018


galeria Radka - radi.klosz.art.pl
Wygenerowano w sekund: 0.01