Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Pogoda

Propagacja

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

Powitanie

Witamy w serwisie informacyjnym Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej MASR.
Terenowy klub PZK zarejestrowany przy OT-37. Założyciele: SP5RE, SQ5NWE, SQ5SDL.

MASR na Nocy Muzeów w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

NewsySzanowni Koledzy

Bardzo wam dziękuję za udział w majowej edycji Nocy Muzeów w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na warszawskiej Sadybie.

Super, że byliście i pomogliście nam zarówno sprzętowo jak i swoimi umiejętnościami, wiedzą i siła fizyczną.
Pragnę zaznaczyć, że przy takich dość sporych przedsięwzięciach potrzeba nam jest osób o przeróżnych specjalnościach. Nie musisz być operatorem. Możesz uczestniczyć swoimi chęciami i dłońmi. Pomagać w rozstawieniu sprzętu, przykręcaniu śrubek itp.

Noc Muzeów - Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

NewsyW ramach wychodzenia do ludzi, promowania krótkofalarstwa i łączności kryzysowej, w sobotę 19 maja będziemy obecni w Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej. Zapraszamy.

Lokalizacja: Muzeum Wojska Polskiego
Adres: Powsińska 13, 02-920 Warszawa

145.500 i 80m

Podsumowanie ćwiczeń "Szpital" 09.05.2018

SiećĆwiczenia Szpital 9 maja 2018 - PODSUMOWANIE

ĆWICZENIA "SZPITAL"

BezpieczeństwoĆwiczenia Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej - "SZPITAL"

DATA: 9 maja 2018 (środa)

Polski EMCOMM w niemieckiej prasie.

NewsyW ostatnim kwietniowym numerze niemieckiego czasopisma dla radioamatorów "CQDL" możemy przeczytać krótką relację Kolegi Henryka Kotowskiego SM0JHF opisującą naszą sieć i wrażenia z ćwiczeń .

Sieć MASR podczas ćwiczeń "Roztopy 2018"

Sieć


Członek MASR na ratunek

BezpieczeństwoKolega Piotr SQ5PTZ stanął dziś przed koniecznością praktycznego zastosowania wiedzy z udzielania pierwszej pomocy. W imieniu całego MASR przekazuję wyrazy uznania za wzorową postawę.

Po kliknięciu na "Czytaj więcej" możecie zapoznać się z notatką Kol. Piotra

OGÓLNOPOLSKIE ĆWICZENIA 10 MARCA 2018

BezpieczeństwoQRG 145.500
KF (3700-3760 / 7110 +/- QRM, 5362 lub 5366.
DMR II Szczelina TG Local – SP5MASR

Ogólnopolski Klub Łączności Kryzysowej PZK "SP EmCom" gorąco zaprasza wszystkie osoby zainteresowane do uczestnictwa w pierwszych w tym roku, dużych, ogólnopolskich ćwiczeniach łączności kryzysowej. Działania będą prowadzone w dniu 10 marca 2018 (sobota), w godz. 12:00 - 14:30 czasu lokalnego. Aktywność będziemy prowadzić w pasmach KF (na pewno 80 / 40 metrów, nie wykluczone, że testowo będzie aktywowane pasmo 60 metrów), gdzie będzie pracować krajowa sieć taktyczna oraz lokalnie w pasmach UKF 2 m oraz 70 cm.

Szczegółowy regulamin opublikujemy w odrębnej aktualizacji komunikatu do dnia 28.lutego br. Organizatorami bieżącej edycji ćwiczeń są: Akademicka Sieć Łączności Kryzysowej w Bydgoszczy (Klub SP2PUT) oraz SP EmCom Kujawy z Inowrocławia (Klub SP2KCW). Oprócz tradycyjnego aktywowania wszystkich sieci łączności kryzysowej działających w strukturze, jak i poza strukturami PZK, bardzo zależy nam na zainteresowaniu ćwiczeniami osób nie związanych z SP EmCom, ale myślących o przyłączeniu się do naszych struktur, jak również wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć na czym taka aktywność w eterze polega.

Dalsze szczegóły znajdziecie na naszych stronach:
https://emcom.pzk.org.pl
https://www.facebook.com/groups/sp.emcom/

W tym miejscu chcielibyśmy także poprosić wszystkie OT PZK oraz kluby i stowarzyszenia krótkofalarskie, które chcą pomóc w rozpropagowaniu niniejszego wydarzenia, o publikowanie w swoim gronie informacji na powyższy temat. Z góry dziękujemy i jeszcze raz gorąco zapraszamy.

Pozdrawiam,
Vy 73, Michał SP9XWM
EmCom Manager PZK - Koordynator ds. Łączności Kryzysowej

Formularze IARU EMCOMM dla WINLINKA

OprogramowanieDzięki wytężonej pracy Kol. Wita SP5WIT stworzone zostały formularze IARU dla programu WINLINK. Administratorzy systemu zatwierdzili je i powinny się one pojawić przy najbliższej aktualizacji form w programie.
Póki co formularze można pobrać tutaj Link
Należy je wgrać do C:\RMS Express\Global Folders\Templates

Maszt EMITEL RADOM

NewsyW dniu 27.02.2018 została podpisana zgoda na udostępnienie miejsca na maszcie Emitel Radom do celów instalacji urządzeń krótkofalarskich. Na maszcie zostaną zainstalowane przemienniki DMR oraz w porozumieniu z Radomską Grupą Radiową przemiennik na pasmo 2m który również będzie służył do zabezpieczenia łączności kryzysowej dla Mazowsza.

ZHP Manewry Techniczno-Obronne

NewsyMASR powiat radomski został zaproszony na wspólne ćwiczenia techniczno obronne z ZHP Radom które odbędą się 13.05.2018r.
Zadaniem naszej sieci będzie przeprowadzenie prezentacji z zakresu Łączności Kryzysowej i zapewnienie harcerzom łączności radiowej w trakcie ćwiczeń.
Wygenerowano w sekund: 0.01