Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Pogoda

Częstotliwości Emergency

Zakres KF

3.760 MHz LSB
7.110 MHz LSB

Zakres UKF

145.500 MHz FM
433.500 MHz FM

Polecamy

Powitanie

Witamy w serwisie informacyjnym Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej.
Klub terenowy PZK zarejestrowany przy OT-37. Założyciele: SP5RE, SQ5NWE, SQ5SDL.

Dyplomy za Wirtualny Piknik Celestynów 2020 / Awards for "Wirtualny Piknik Celestynów 2020"

Szanowni!
Już są, świeże, cieplutkie i pachnące dyplomy za łączność ze stacją SP5MASR w dniu 11.10.2020. Aby pobrać dyplom należy przejść pod adres http://masr.pl/celestynow2020/ oraz podać swój znak.
W przypadku kiedy miałeś łączność ale system twierdzi inaczej to wtedy skontaktuj się z nami pod adresem sq5t@sq5t.com.
73!

Dear all,
There are already, fresh, warm and fragrant diplomas for QSO with the SP5MASR on October 11, 2020. To download the diploma, go to http://masr.pl/celestynow2020/ and enter your callsign.
In case you have QSO but the system says otherwise, then please contact us at sq5t@sq5t.com.
73!

Dyplom za odbiór SSTV - wirtualny piknik Celestynów 2020

Jak donosi serwis wstratosfere.pl aby odebrać dyplom za dzisiejszy (11.10.2020) nasłuch SSTV z balonu wypuszczonego z okazji wirtualnego pikniku w Celestynowie należy wysłać przynajmniej jeden obrazek na adres e-mail sp5mgs@wstratosfere.pl.

Wirtualny piknik Celestynów 2020

Ze względu na COVID-19 nie odbędzie się IV Piknik Radiowy, ale organizujemy małą akcję dyplomową. Będziemy prowadzili wywołania na KF i UKF a stacje, które przeprowadzą z nami łączność otrzymają okolicznościowy dyplom, do pobrania na stronie masr.pl oraz piknik-celestynow.pl.
Tym razem wspólnie z głównym organizatorem corocznych pikników radiowych w Celestynowie czyli Michałem SP5OSP oraz klubem SP5WWL mamy przyjemność zaprosić was na...

Pożegnanie Adama SQ5PET

Szanowni, przed chwilą dotarła do nas informacja o nagłej śmierci naszego, klubowego Kolegi - Adama SQ5PET. Nie wiem co napisać. Nie kleją mi się słowa. Adam był bardzo aktywnym członkiem naszej sieci. Wielu znało go osobiście. Był pełen energii i pomysłów. Darzyłem Adama szacunkiem i podziwem za jego zaangażowanie. To m.in. Jemu zawdzięczamy ostatnie ćwiczenia "Wisła". Będzie nam go brakowało. Nie tylko jego głosu w eterze,ale i jego -osobiście.
Pożegnanie 27.08 o godz. 17:00 w kaplicy ul. Fosa 19A. Msza Pogrzebowa 28.08 o godz. 14:00 w Parafii św. Anny w Piasecznie pl. Piłsudskiego 10.
73 Adamie! Do usłyszenia pewnego dnia!
SQ5EBM

Link

Podsumowanie ćwiczeń "Wisła"

W dniu 8 lipca 2020r. o godzinie 20:00 odbyły się ćwiczenia Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej o kryptonimie "Wisła". Ich celem była próba zapewnienia radiowego pokrycia warszawskiego odcinka Wisły wraz z sąsiednimi powiatami oraz przeprowadzenie testów łączności za pomocą radiostacji ręcznych oraz przewoźnych. Operatorzy tych stacji pracować mieli z obiektów znajdujących się na rzece - takich jak mosty, lub bezpośrednio znad brzegu Wisły. Dodatkowo nastąpić miała próba zbudowania mostu radiowego i przekazania komunikatu "łańcuszkiem", realizowana kolejno przez wszystkie zlokalizowane w ten sposób stacje, aż do ostatniego węzła licząc "w dół" rzeki.


(Zbiorcze foto pochodzące od stacji biorących udział w ćwiczeniach: http://sq5glu.wireland.org/20200708_MASR_cwiczenia_WISLA_foto_zbiorcze/)

Ćwiczenia "Wisła"

Szanowni, Kol. Adam SQ5PET organizuje ćwiczenia "Wisła"
Prosimy Was o udział i wybranie się w teren, nad Wisłę (ci, którzy mogą), na najbliższe Wam przeprawy (mosty itp) a pozostałych o wsparcie w przekazywaniu komunikatów. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować do Adama SQ5PET

Data: Środa 8.07.2020
Godzina 20:00 czasu lokalnego

Przekażemy komunikat z Góry Kalwarii z nurtem Wisły.

Stacja Centralna (SC) Kopiec Powstania Warszawskiego - 145,500
zbiera raporty o stanie Wisły i zagrożeniach od poszczególnych stacji (ST)

Dodatkowe częstotliwości:
Północ i Warszawa między mostami - 145,525
Południe - 145,475

Pozdrawiamy
Kierownictwo MASR

RON Radom i SR5RAD w Hamspirit

RON Radom i SR5RAD w HamspiritDziękujemy za tak obszerny artykuł o naszym Radomskim przemienniku.
Artykuł do poczytania pod tym linkiem
https://hamspirit.pl/?p=1988

Poniedziałkowe sprawdzenie łączności SP EMCOM PZK

BezpieczeństwoWczoraj na paśmie 80m oraz satelicie Es'Hail2 odbyło się sprawdzenie łączności SP EMCOM PZK

Włączamy się w akcję " Warszawa szyje maski dla medyków."

BezpieczeństwoPowracając do tematu pomocy ratownikom działamy w akcji Warszawa szyje maski dla medyków. Nie tylko my, ale również nasi bliscy. Zbieramy maseczki od uczestników akcji i zawozimy do magazynu centralnego.

Więcej na naszym FP Link

Wsparcie dla Szpitala MSWiA

Szanowni,

Jak wiecie nie jesteśmy ratownikami medycznymi. Nasze zdolności i możliwości skupiają się stricte na łączności.

SP5MASR PZK QRV na ES'HAIL2

Dziś,22.03.2020 po udanych próbach przeprowadzonych w ostatnich dniach, dzięki ciężkiej pracy Kolegów Bolesława SQ5PE i Krzysztofa SP5GDX nasza sieć uzyskała zdolność do komunikacji z użyciem jedynego, amatorskiego satelity geostacjonarnego.
Od dziś nasza sieć uniezależniła się od łączności KF w celu kontaktu z zagranicą oraz uzyskała zdolność pracy w WL2K via tego satelitę.Poniżej komunikat nadany na planowanej QRG EMCOM o ogłoszeniu QRV MASR PZK. Jednocześnie dementujemy twierdzenia o jakimkolwiek wywyższaniu się. To nie nasza wina,ze SQ5PE ma ponad 2m wzrostu,a satelita wisi w kosmosie.

Link
Wygenerowano w sekund: 0.04